Черкащан кличуть долучитися до формування стратегії розвитку міста

19.09.2017, 16:00

Перший форум активних містян “Черкаси – погляд у майбутнє” відбудеться 23 вересня у Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації (Будинку політпросвіти). О 10-тій годині розпочнеться реєстрація, вже об 11 стартує робота сесії, на якій планують зібрати інформацію для майбутньої стратегії міста.

Про це під час прес-конференції повідомив заступник міського голови Черкас Роман Буданцев.

– Стратегія розвитку – це документ, завдяки якому розвивається будь-яке сучасне місто. Нині ми робимо перший крок, – говорить Буданцев. – У документі мають бути закріплені ідеї черкащан, які спрямовані на розвиток нашого міста.

Допомагатиме у цьому черкасцям ВГО «Громадська Платформа Нова Країна». За словами піар-менеджера організації Дмитра Лубкіна, нині вони працюють над проектами у Чернігові, Луцьку та Черкасах. Робота у цих містах перебуває на різних етапах.

– Нинішня реформа децентралізації, як і будь-яка інша реформа, не можлива без підтримки. Все починається із низу. Ми допомагаємо містам формувати стратегію, робити активні кроки для її реалізації, – говорить Лубкін. – Черкаси це унікальне місто. Адже вже всі міста мають чимало стратегій, які створені  різними фахівцями, Черкаси ж поки ні. Ми ж докладемо зусиль, щоб 23 числа зібрати максимальну кількість інформації від містян: яким вони бачать місто, про що вони мріють. Нав’язати нічого не можливо. Ми разом спробуємо сформувати бачення того, якими мають бути Черкаси до 2030 року. Потім перейдемо до розробки конкретних проектів, які будемо втілювати в життя.

Без стратегії – розвиток міста відбувається хаотично, вважає й заступник міського голови. Роман Буданцев навів приклад розвитку Кам’янця-Подільського, який був одним із перших проектів ВГО “Громадянська Платформа Нова Країна”. Місто акцентувало увагу у стратегії розвитку на туристичному напрямку і вже має близько мільйона іноземних туристів щороку.

Перша стратегічна сесія відбудеться 23 вересня. Організатори планують залучити до обговорення близько 300 містян. Для участі необхідно попередньо зареєструватися за посиланням. Нині вже виявили зацікавленість 40 осіб. Мінімальна кількість учасників для отримання результатів – сто.

– Стратегічна сесія є своєрідним банком ідей. Працюючи в групах люди висловлюватимуть свої  ідеї, потім ми виокремимо найцікавіші, які можна реалізовувати зараз. І це перший етап. Наше завдання нині зібрати інформацію, зацікавити та долучити до роботи громадськість, – додав Дмитро Лубкін.

Допомагатиме з обробкою результатів стратегічної сесії експерт Школи мерів Володимир Проскурнін. За словами учасника проекту  “Школа мерів” Андрія Більди, стратегія розвитку міста – це діалог між владою та громадою.

– Стратегічне бачення розвитку держави, регіону міста є дуже важливим. Процес її створення – це процес живого спілкування, можливість почути думку людей, влади, фахівців. Стратегія – це елемент контролю за діяльністю органів влади. – говорить Більда.

Він також розповів, що “правильна” стратегія – це інструмент залучення іноземного капіталу, як це наприклад відбувається у Польщі. Остання отримуватиме донорські кошти від Європейського союзу до 2020 року. Наступні – Болгарія та Румунія.

– Можна припустити, що наступною може стати Україна. У нас є час створити стратегію та почати втілювати її в життя, – висловив сподівання Більда.

За словами депутата Черкаської міської ради Костянтина Чернецького, стратегія – це можливість контролювати роботу влади та розвиватися.

– Озвучу базові тези стосовно стратегії. Наше місто живе в форматі латання поточних ям, далі ніхто не дивиться. Якщо ми запитаємо себе, яким ми бачимо місто в 2030 році – в нашій голові буде хаос. Якщо для людини, яка живе без стратегії розвитку свого життя, це ще прийнятно, то для міста – ні. Друга теза – без стратегії ми не можемо оцінити дії депутатського корпусу та влади, адже ми не матимемо уявлення, на який результат вони мають працювати, – сказав Чернецький.

Він висловив сподівання, що організаторам вдасться створити гарний якісний документ.

Для участі у Форумі активних містян слід зареєструватися за посиланням або за телефонами: 33-49-87, 33-19-80 з 9.00 до 18.00. Форум відбудеться 23 вересня за адресою вул. Б. Вишневецького, 17 (будинок «Політпросвіти»). Початок реєстрації о 10.00, старт стратегічної сесії об 11.00.

0 коментарів

Залишити відповідь