Через спеку на Черкащині забруднюється повітря

19.08.2017, 14:15

На Черкащині сонячно, спекотно та сухо погода, завдяки антициклональну характеру погоди. Висока температура повітря, відсутність ефективних дощів, низька відносна вологість повітря (менше 30 % в денні години), сприяли висушуванню верхнього шару ґрунту та швидкому зростанню показника пожежної небезпеки. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

На заході показник пожежної небезпеки утримується на рівні 4 та 5 класу, а на решті території області завдяки локальним грозовим дощам, показник пожежної небезпеки відповідає 2 та 3 класу.

Варто зазначити, що із 12 серпня на Черкащині розпочався сезон полювання на пернату дичину, відповідно ризик виникнення пожеж збільшується. Мисливцям треба утриматися від розведення вогню у лісах та на торфовищах, щоб не допустити виникнення масштабних пожеж. Спекотна погода створює погіршення екологічної ситуації, метеоумови сприяють накопиченню в приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчувається поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.

Зростання рівня забруднення атмосферного повітря може сприяти загостренню хронічних хвороб, алергічним проявам, особливо у людей, які страждають захворюваннями органів дихання. Через тривалу спекотну погоду зростає забрудненість води.

Це пов’язано з інтенсивним розмноженням водоростей, зменшенням кисню та цвітінням води. При температурі води вище 25º і різкому зменшенню кисню можлива навіть загибель риби. У такий спекотний період самоочищення води слабке, концентрації забруднюючих речовин залишаються стійкими, – зазначив Віталій Станіславович.

За прогнозом синоптиків, до кінця поточного тижня утримається суха, спекотна погода із температурними показниками вночі 16-21º, вдень 28-33º. На зниження температурного фону на 3-5º та короткочасні, грозові дощі варто чекати на початку наступного тижня.

0 коментарів

Залишити відповідь