Через місяць фіскали створять карту тіньового бізнесу

14.07.2015, 9:42

75e23679cacf2e363a508b57852b46fc1431784041

Карту концентрації тіньового бізнесу створюють в області. Фіскальники представлять її на всеогляд уже за місяць. Про це йшлося на координаційній нараді в Черкаській ОДА.

Натепер бюджети області наповнюють справно, зауважує її очільник. Це завдяки злагодженій роботі всіх служб і розумінню платників податків.

– За перше півріччя ми збільшили доходи до бюджетів усіх рівнів на понад мільярд гривень, тобто на 32%, – зауважує голова ОДА Юрій Ткаченко. – Це як рівняти до аналогічного періоду минулого року. Усі райони виконали та перевиконали затверджені завдання з доходів загального фонду. Понад план надійшли 189 млн грн. Утім працювати є, над чим. Потребує активізації робота з детінізації економіки та мобілізації зусиль задля виконання всіх соціальних програм, ремонту доріг тощо. І ми маємо резерв. Якраз карта концентрації тіньового бізнесу, над якою зараз працюють фіскальники, допоможе кожному керівнику його віднайти. Торік завдяки операції «Урожай» ми довели, що резерв справді є.

Водночас фінансисти наголошують: хоч в області збирають більше доходів, аніж планували, однак не повсюди приріст однаковий. Є райони, які суттєво відстають. Приміром, Смілянський, Городищенський, Уманський та ін.

– Маємо проблеми зі збиранням деяких податків, наприклад, плати за землю, – наголошує директор департаменту фінансів ОДА Наталія Кравченко. – Якщо відняти цьогорічний коефіцієнт підвищення грошової оцінки землі, то деякі райони навіть не досягли рівня минулого року. Серйозна проблема і зі збором податку на доходи фізичних осіб. Якщо в середньому по області приріст склав майже 12%, то в окремих районах і містах ситуація набагато гірша. Приміром, в Умані та Смілі. Тому місцевій владі треба активізуватися.

Керівництво області також закликало місцеві ради виваженіше розподіляти додатковий ресурс. Найперше спрямовувати кошти на заробітні плати бюджетникам, на оплату енергоносіїв, ремонт доріг тощо.

 

0 коментарів

Залишити відповідь