Через дві доби мобілізаційний план має бути виконаний на 50%, – Ткаченко

20.07.2015, 13:35

11749427_1687306758171935_893282570_n

Черкаський обласний військовий комісар Євген Курбет за дві доби має виконати мобілізаційний план на 50%. Адже на сьогодні він виконаний лише на 28%.

Саме такий термін для обласного комісаріату встановив під час селекторної наради голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. 

Низький відсоток виконання мобілізаційного плану зумовлений недобросовісною роботою деяких посадових осіб виконавчих органів влади на місцях. За словами Євгена Курбета, за неякісне виконання об’язків у Городищенському районі два сільських голови (Журавської та Веремієвської сільських рад) були притягнуті до адміністративної відповідальності. Ця ж відповідальність чекає і на військових комісарів.

– На кінець цього ти тижня ми мали виконати 50%. На сьогодні мобілізовано 580 військовозобов’язаних. З Маньківки мобілізовано 3, з Маньківського району – 13, Золотоноша – 19, з Лисянки теж 3, Лисяський район – 13, Городище – 14%, Жашків – 48%. Канів виконав на 21%, всього 21 військовозобов’язаний. По Умані план виконання складає 8%, бо з міста та району мобілізовано усього 16 військовозобов’язаних. Виконав план на 60% Чорнобаївський район, Кам’янський район – 40%, Черкаси – 60%, – озвучив невтішну статистику обласний військовий комісар Євген Курбет.

– Я ці всі показники озвучую для того, щоб кожен район зробив висновки, хто і де недопрацював.

Не виконуються і Закони України про військовий призов Ст.43, п.8 “Щодо розшуку та затримання військовозобов’язаних, які ухиляються від обов’язку”.

– Ми починали мобілізацію було 8 тисяч у розшуку, у ході проведення ця кількість збільшилася до 10 тисяч. Подано в розшук 10 тисяч 533 військовозобов’язаних. Розшукано лише 408 осіб, а це лише 4%, – наголосив Євген Курбет. – На недостатньому рівні проводиться і профілактична робота із лікарським персоналом, які досі виносять неправдиві діагнози, що унеможливлює проходження військової служби.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко доручив наздогнати мобілізаційний план до 50% за дві доби:

– Чомусь Вінницька та Хмельницька область вже мають від планового завдання більше 50% виконання. У нас же такий показник мають лише декілька районів. Я звертаюсь із вимогою протягом двох діб наздогнати план, така вимога головнокомандуючого Президента України. Зробимо це всіма засобами, якими в нас є, в тому числі допомагатимуть і працівники УМВС.

Окрім того, Євген Курбет розповів про готовність роти територіальної оборони:

– Наразі створюється батальйон територіальної охорони, чисельністю понад 400 осіб. У кожному районі військовий комісаріат має роту охорони – 126 військовозобовязаних, забезпечення стабільного функціонування органів державної влади, боротьба з диверсійно-розвідувальними групами принагідно.

Ця рота укомплектована на 100%, проведені навчання, підготовка. Дані підрозділи підпорядковуються облдержадміністрації. Техніка, озброєння є, вони зберігаються на складах військової частини, яка визначена Генштабом. Наголошу, що деякі райони не завершили комплектування загонів оборони.

0 коментарів

Залишити відповідь