АТОвець влаштовує аукціон власних картин задля порятунку свого життя (фото)

08.09.2017, 16:16

Дванадцять приголомшливих картин АТОвця Валерія Сліпенка експонуватимуть упродовж наступного тижня в обласному художньому музеї. Учора там відкрилася його персональна виставка. За тиждень ці ж роботи виставлять на продаж, а всі виручені кошти спрямують на лікування самого автора. Медики діагностували в чоловіка онкологічне захворювання, інформує прес-служба міськради.

37-річний Валерій із невеликого села Скородистик Чорнобоївського району півтора роки перебував на східних рубежах, боровся за цілісність рідної держави, а тепер, у мирній Україні, вимушений боротися з недугою. Ще під час служби почав гірше бачити на одне око. Насправді тоді це стало сигналом про більш серйозні проблеми зі здоров’ям. Після обстеження з’ясувалося: у нього «хондросаркома кістки 2 ст. (пухлина середнього ступеня злоякісності), G2 з аномально різко вираженими звапнінням і окостенінням матриксу пухлинної тканини». Аби здолати страшну хворобу, йому необхідна вартісна операція за кордоном. Ціна питання – 50 тисяч доларів.

Малює чоловік із раннього дитинства. Коли береться за пензлі втрачає відчуття часу. Кожна його графічна картина – це відображення всієї палітри емоцій, які переповнюють Валерія, та його сприйняття світу навколо. Зізнається: якою буде готова картина спочатку не знає. Найбільше душа лежить до графіки.

– Завдяки цій техніці можна зафіксувати й перетворить кожну мить, сказати, все що думаєш, до останньої крапки, – розповідає про свою творчість Валерій Сліпенко. – У своїх роботах намагаюся показати життя, часто, можливо навіть кращим за реальність. На жаль, часто люди зациклюються на якихось проблемах і не бачать нічого більше навколо себе.

У зону проведення бойових дій чоловік потрапив два роки тому, служив у складі 79-ї десантно-штурмової бригади. Каже: коли його призвали, ні на хвилину не сумнівався.

– Це наш обов’язок, – каже він. – Я не можу втекти від цього, уникнути, якщо живу в цій країні.

Друзі й односельчани знають Валерія тільки як доброго, чуйного й сором’язливого чоловіка. Він – оптиміст і в будь-яких ситуаціях намагається знайти щось хороше для себе.

– У нього вдома справжня колекція картин, малює ще й портрети, – розповідає його подруга Оксана Коваль. – Але він не виставляє їх на показ, бо дещо соромиться. Насправді він дуже важко відкривається чужим людям, але в цих малюнках – уся його душа. До слова, його роботи до й після війни – відрізняються. Картини стали ще більш глибокими. Його переповнюють емоції, які важко передати словами, тож він доносить усе це через мистецтво.

Побачити графічні роботи Валерія Сліпенка можна в обласному художньому музеї, що на вулиці Хрещатик, 259 із 10.00 до 17.30 (понеділок – вихідний). А вже в четвер, 14 вересня, о 18.00 виставлені картини продадуть на аукціоні для збору коштів йому на лікування.

0 коментарів

Залишити відповідь