Аналіз води, обстеження дна та рятувальні пости, – як готували черкаські пляжі до літнього сезону

14.06.2018, 12:09

Три комунальні пляжі Черкас та один приватний пройшли перевірку та визнані готовими до купального сезону.

Про це повідомили в ефірі філії ПАТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція» начальник міськрайонного відділу управління ДСНС України у Черкаській області Андрій Хижняк та очільник КП «Дирекція парків» Володимир Стойко.

ЧИТАЙТЕ: “По кілограму “золота” на дні збираємо”, – як “жнивують” черкаські водолази (фоторепортаж)

– Серед комунальних пляжів пройшли перевірку Соснівський, Пушкінський та Смілянський. Було проведено лабораторне дослідження води. Також водолази обстежили дно. За допомогою тієї машинки, яку ми придбали у минулому році, було розчищено пісок на пляжах. Комісія зробила висновки, що вони готові до купального сезону, – говорить Стойко.

Він розповів про роботи, які ще із зими «Дирекція парків» виконує для того, щоб підготувати комунальні пляжі міста до літа.

– Ще в кінці зими та на початку весни ми проводили підгортання піску з акваторії Дніпра на територію пляжу. Це дозволяє оновити піщаний покрив. Обов’язковою вимогою є наявність охоронного пункту, де перебувають рятувальники. На двох пляжах ми вже навіть встановили рятувальні вежі, які дозволяють рятувальникам контролювати ситуацію на території акваторії, – зауважив керівник КП. – До речі, на пляжі Смілянський вже цьогоріч рятували жінку. Завдяки тому, що на пляжі перебували рятувальники, вдалося запобігти трагедії.

Окрім цих трьох пляжів перевірку пройшов і приватний пляж «Бочка». За словами Андрія Хижняка, власники виконали всі вимоги, які передбачені спец наказом: встановили рятувальний пост, провели обстеження акваторії дна.

– Поки це єдиний із приватних пляжів, який відповідає вимогам, – наголосив рятувальник.

Щодо інших приватних місць відпочинку, то він зазначив, що кожного року з ними говорять про необхідність проведення необхідних процедур, але все безрезультатно.

ЧИТАЙТЕ: Без фонтанів – зате з чистим дном: як у Черкасах готують пляжі до купального сезону

– До цього часу керівники не виконують наших офіційних вимог. Ми можемо лише звертатися до міської ради, а вони своїми повноваженнями можуть впливати на них, – констатував Хижняк.

За словами  завідувачки відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Світлани Нікітюк, з початку травня було відібрано 14 проб річкової води в акваторії пляжів на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники. Результати аналізів свідчать, що відхилень немає. Такі аналізи експерти роблять двічі на місяць.

 

0 коментарів

Залишити відповідь