Активісти з Донеччини та відомий журналіст привезли до Черкас документальні стрічки (фото, відео)

19.09.2016, 15:27

talent

На День міста у Черкасах переглядали серію документальних фільмів Ucrazyans – «Неймовірні українці». Одразу після перегляду присутні мали можливість подискутувати із активістами руху “Сильні громади Донеччини” Марією Середою і Наталією Рижковою та режисером фільму “ПротиДія”, журналістом Сергієм Андрушком. Останні розповіли як про процес зйомки, так і ідею стрічок.  

Фільми створено в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (Uniter Project), що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна).

Покази в Черкасах відбулися за партнерства організацій “Молода Черкащина” та “Київський діалог”.

Першою до уваги глядачів представили документальну стрічку “Сильні громади Донеччини” за режисури Дмитра Коновалова. 

“За результатами виборів 2015 року, в більшості підконтрольних Україні міст Донецької області до влади знову прийшли колишні представники Партії Регіонів. Нові депутати, які пройшли у міські ради, не володіють достатніми знаннями, щоб успішно протистояти старим корупційним схемам. Головні герої фільму – Валентин Краснопьоров та Олександр Дмітрієв, активісти громадського руху “Сильні громади Донеччини” – навчають громадських активістів Донеччини контролювати місцеву владу, а нових депутатів – співпрацювати з активістами та боротися з корупцією”, – йдеться в анотації до фільму.

Про те, що митивує членів організації, розповіли самі активістки:

– Ми відстояли ці вибори. На місцях близько 4 років були регіонали, які просували лише власні інтереси та інтереси бізнесу. Це був початок, насамперед була Донеччина, зараз працюємо і на Луганщині, Дніпропетровщині, плануємо розширити діяльність і на Харківщині. Ми зрозуміли, що не можемо залишатися осторонь, – розповідає Марія Середа.

lorrdryuddd

– Коли почалися всі події в Донецьку, я просто ходила і думала, що все стихне. Не брала участі, нічого не робила. Але зараз, коли я вже 3 роки не живу вдома, прийшло розуміння, що ти не можеш просто спостерігати, ігнорувати. Активісти знайшли один одного, нас об’єднало усвідомлення того, що до цього привело. Зараз на Сході дуже потужний громадський сектор, тому є попит на знання щодо контролю діяльності та  впливу на місцеву владу. Тому проводимо низку семінарів та тренінгів, – ділиться Наталія Рижкова.

Разом із тим гості з Донеччини закликали черкащан не стояти осторонь процесів, які відбуваються у владних кабінетах, адже вони стосуються кожного з нас.

lorror

Наступним переглянули фільм “Об’єднані реформами”, режисер – Дмитро Тяжлов.

Герой фільму – Михайло Жернаков, головний експерт Реанімаційного Пакету Реформ з судової реформи. У картині показано, як він разом з колегами намагається з’ясувати, яким чином громадські організації можуть співпрацювати із державними органами заради реформ.

Тоді як глядачі спостерігають за життям експерта та його команди, що випрацьовують спільну позицію, аби впливати на процес змін в країні.

Третьою і останньою стрічкою, яку переглянули поціновувачі документалістики, стала картина “ПротиДія” режисера Сергія Андрушка, який також був присутній на показі.

andr

Героєм фільму став голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, який брав безпосередню участь у виборі керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Побував на конкурсних інтерв’ю і сам режисер.

За словами Сергія Андрушка, наше суспільство таки вийшло на новий рівень, адже раніше такі призначення відбувались виключно в закритих кабінетах.

0 коментарів

Залишити відповідь