Аграрний комітет погодив європейські правила маркування харчових продуктів в Україні

27.06.2018, 9:15

Зрозуміла, не спотворена, не вводить в оману інформація. Саме таке має бути маркування харчових продуктів. Аграрний комітет ВРУ ухвалив позитивне рішення щодо законопроекту № 8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».

Законопроект має створити умови, коли виробники та інші оператори ринку, які надають інформацію про продукт, будуть це робити за європейськими правилами, а саме: використовувати читабельний шрифт на упаковці, текст міститиме інформацію про алергени та енергетичну цінність, про те, чи піддавався продукт розмороженню та багато інших даних, що так важливо знати споживачам, які купують харчовий продукт.

Додамо, що законопроект розроблений відповідно до Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави ІV «Санітарні та фітосанітарні заходи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

– Від приведення законодавства України у відповідність з нормами законодавства ЄС у цій сфері виграють всі гравці ринку харчових продуктів. Оператори ринку матимуть уніфіковані правила щодо надання споживачам інформації стосовно харчових продуктів, що дозволить забезпечити правову визначеність та зменшити адміністративний тягар на операторів ринку, відповідальних за інформацію про харчові продукти. Споживачі харчових продуктів, до яких належимо усі ми, зможуть обирати для себе такі продукти, які найбільше їм підходять, особливо з міркувань охорони здоров’я, економічних, екологічних, соціальних та етичних міркувань, та матимуть захист від шахрайських та оманних практик, – коментує заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин у Верховній Раді Олександр Бакуменко.

Тож тепер рішення про запровадженням нових стандартів – за Верховною Радою України.

0 коментарів

Залишити відповідь