Аграрна партія на Черкащині виступила проти “дикого” продажу землі і збирається на мітинг до ВР

19.05.2017, 13:46

 

Обєднати людей, що виступають проти відкриття ринку землі, взялася Аграрна партія. Політсила розгорнула всеукраїнську акцію «Не дамо вкрасти землю», а також провела автопробіг, метою якого є дослідження ставлення людей до продажу землі, а також збір підписів українців, що виступають проти зняття мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Результатами обох акцій поділився на прес-конференції вчора голова Черкаської обласної організації Аграрної партії України Віктор Полозов.

За його словами, нині на Черкащині зібрано вже 23 тисячі підписів людей, які виступають проти ухвалення ВР законопроекту, що дозволяє відкрити ринок землі. Загалом же по Україні таких голосів зібрано вже близько 600 тисяч. Спільно з активістами та небайдужими українцями партійці Аграрної партії тепер хочуть поїхати до столиці, аби й у Парламенті почули категоричне «Ні» на ідею продавати землю.

Що стосується автопробігу проти продажу землі, то на Черкащині він відбувся 16-17 травня і охопив міста Драбів, Золотоноша, Черкаси, Сміла, Звенигородка, Тальне, Умань і Христинівка.

На переконання Віктора Полозова, відкрити сьогодні ринок землі – це не лише злочин проти фермерів, а й загалом проти України.

– Будь-які дії повинні мати ціль. Якщо Верховна Рада такими діями хоче покращити стан сільського господарства, то це явно не те, що слід робити. Замість відкриття ринку землі можна, наприклад, зменшити кредитну ставку для бізнесу. Щоб вона була не 20, а 5%. Я сам є підприємцем, маю власний олійний завод. І аби держава пішла так на зустріч, міг би збільшити обсяги, покращити якість, міг би продавати на експорт не сировину, а готовий продукт. Так само й будь-який інший добросовісний підприємець, – говорить Віктор Полозов. – Не так давно був на Уманщині, де спілкувався із підприємцем. І він говорить: якщо відкриють ринок землі, я буду вимушений купити її, аби цього не зробив хтось інший. І так фактично «вимию» всі свої обігові кошти, які міг би витратити на розвиток виробництва.

Окрім цього аргументу, в Полозова є і більш «статегічний».

Нині ми живемо у стані війни. Коли така ситуація, взагалі не можна нічого продавати. Тим більше – такий стратегічний ресурс. Це просто злочин проти держави, проти людей – відкрити ринок землі, – говорить політик. – На жаль, сьогодні країна доведена до бідності, люди можуть кинутись продавати землю за копійки, аби мати можливість певний час «перебитись» цими коштами. А усвідомлення втрати ресурсу прийде згодом.

Він також наголошує, що владі слід бути чесною і, говорячи про ухвалення закону про обіг землі, відверто говорити людям, що так вона виконує вимогу МВФ за ті кошти, які Україна вже отримала.

Його підтримує і голова ГО “Наукове товариство істориків-аграрників” Анатолій Морозов.

– Зараз з’явилась набридлива реклама, що нібито лише Україна, Конго, Північна Корея і Куба не можуть продавати землю. Мовляв, усі інші продають. Вибачте, але це – відверта брехня. Думаєте, євреї – дурні люди? Спробуйте в Ізраїлі землю купити – там це навіть теоретично неможливо, – емоційно говорить Морозов.

За кордоном до фермерів ставляться інакше, аніж в Україні, каже науковець.

– У США фермери оточені повагою. Ще Авраам Лінкольн казав: сільський фермер найтісніше пов’язаний із рідною землею, тому він є найнадійнішою опорою держави. Це той готовий середній клас, про який ми стільки говоримо, і якого ми не маємо, – зазначає Анатолій Морозов. – Як ми можемо піднімати руку на цю одвічну колиску українського духу, української ментальності?

Голова Асоціації фермерів Драбівського району, голова Драбівської районної організації Аграрної партії Валерій Перепелиця наголошує: їхня політсила виступає не проти повної заборони продажу землі, а за те, щоб такі дії були розумними і зваженими, а не «дикими».

– Якщо забрати у селянина землю, це відібрати в нього основу. Він тоді не селянин. Поки є паї, дрібні фермери, у сільському господарстві є конкуренція, наближена до чистої, люди можуть купувати яблука, яйця й решту продуктів по доступній ціні. Коли цей бізнес буде консолідований в одних руках, буде олігархат – ціни поповзуть угору, постраждає продовольча безпека, – говорить про ще один ризик продажу землі Перепелиця.

Водночас, на його переконання, не слід залишати «у повітрі» проблему людей, які втратили інтерес до своєї землі і справді хочуть її позбутися. Наприклад, такими можуть бути люди, які вже давно виїхали з села, живуть у місті і для них такий пай є «баластами». За підрахунками, нині в Україні близько 30% таких власників землі. Мовляв, саме ними маніпулюють політики та представники бізнесу, що лобіюють питання відкриття ринку землі. На думку Валерія Перепелиці, таким людям слід дозволити продати землю або дати можливість отримати кошти за оренду паю за кілька десятків років, а не за один. Ще один варіант – створення «земельного банку», коли держава сама купує непотрібні людям земельні ділянки і далі розпоряджається ними.

0 коментарів

Залишити відповідь