“Аеропорт як дитина, а місто – як батьки”, – черкащан запрошують на унікальний фестиваль

14.05.2018, 14:01

26-27 травня у черкаському аеропорту відбудеться родинний фестиваль “Mriya-Fest”. Протягом двох фестивальних днів на містян чекатимуть “покатушки” на літаках, майстер-класи, ярмарка професій, низка креативних фотозон і музична сцена.

Вхід на фестиваль буде безкоштовним, єдине обмеження – розпиття алкогольних напоїв, адже він буде безалкогольним.

У ці дні в Черкаси злетяться близько 30 літаків. Організатори очікують на повітряний транспорт із різних куточків України, а також Франції, Прибалтики та Німеччини. Оглядові польоти для містян коштуватимуть від 300 грн, вартість варіюватиметься залежно від забаганок клієнта: скажімо, це буде просто оглядовий 15-хвилинний політ чи “покатушки” з виконанням повітряних фігур. Крім того, ціну визначатиме і клас повітряного судна.

Зараз організатори вивчають питання організації безкоштовних польотів для дітей учасників АТО.

– Ми не ставимо авіацію на перший план. Цьогоріч вона буде як одна зі складових, – говорить директор аероклубу “Черкаси” Михайло Городовий. – Натомість основне завдання фестивалю – показати підростаючому поколінню різні види напрямків діяльності. Для цього ми робимо ярмарок занять і професій. Там будуть представники різних гуртків: автомоделісти, танцювальні колективи, робототехніка та багато іншого. Крім того, на ярмарку професій до нас приїдуть рятувальники, поліція, Національна гвардія, зараз також ведемо перемовини зі швидкою. Настав час, коли у нас добре всі розуміються на інстаграмі і погано на простих речах. Ми хочемо це виправити.

Відкриття фестивалю відбудеться у суботу, 26 травня. У цей час в аеропорту також приїде мотоколона байкерів.

На базі кількох літаків для дітей хочуть організувати невеличкі лекції, де просто розповідати про будову літака та про авіацію. Для представників аеропорту та влади проведуть інший, більш серйозний захід, – круглий стіл, де обговорять проблеми черкаського летовища.

Однією з родзинок фестивалю буде музична сцена. Вона “зазвучить” у форматах року та хіп-хопу. Хедлайнерами першого дня будуть гурти OT VINTA та Кімната Гретхен, у другий день виступить Ярмак.

– Також музична сцена буде представлена молодими колективами, до 18 років, які грають рок і хіп-хоп і дуже рідко вибиваються на велику сцену. Було важко їх знати, але круто з ним познайомитись. Вони талановиті і можуть дати фору дорослим гуртам, – каже співорганізаторка фестивалю Ірина Хорошаєва. – Ми робитимемо музичну сцену десь до 21 години вечора, аби мами з малими дітьми могли вчасно дістатись додому і покласти їх спати. Затягувати до 22 чи 23 не плануємо.

Нині організатори ведуть перемовини зі владою, аби перевізники продовжили рух маршрутів, що ведуть у аеропорт. Тож містяни зможуть без проблем дістатись на локацію та з неї.

– Все, що потрібно від людей – підтримати аеропорт. Бо він зараз як дитина, яка тягне руки і просить взяти його на ручки. А містяни – як батьки, які мають показати, що це нам потрібно. Адже майбутнє аеропорту – це розвиток усього бізнесу, можливості для економіки області, – переконана Ірина Хорошаєва.

0 коментарів

Залишити відповідь