“А судді хто?”, – питання до опонентів

16.07.2015, 10:14

Мій шановний опонент, (майже чи вже) лідер обласної організації партії «Відродження», Леонід Даценко заявляє, що «Мукачеве могло рвонути на Черкащині значно раніше».
Чому? Бо, як вважає Леонід Даценко і як мантру це повторює, останній рік область «трусило від чергових «управлінсько-економічних експериментів» губернатора Юрія Ткаченка». Мої нібито експерименти тривали на фоні «повернення у владу тулубівських кадрів, демонстративного гальмування розслідування майданівських справ, цинічної фальсифікації люстраційних перевірок суддів, що вчиняли євросудилища, продовження корупційних схем і практики відкатів…»
Можна було б сказати: «А судді хто?». При цьому нагадавши, як той, хто закидає мені повернення тулубівських кадрів, сам став активним симпатиком-рупором партії, кістяк якої складають вчорашні члени «Партії регіонів». Промовиста назва партії «Відродження», до речі 🙂
Однак тема, яку неофіт-відродженець використав, аби вкотре облити мене брудом, надто серйозна. Як штурм райвідділу міліції у Врадіївці на Миколаївщині влітку 2013 року, так і стрілянина в закарпатському Мукачевому минулої суботи справді є вихлопом серйозних процесів у нашому суспільстві.
Улітку 2013 року повсюдне свавілля та безкарність правоохоронців прорвали в райцентрі в Миколаївській області. Стрілянина в Мукачевому стала можливою через низку передумов.
По-перше, частина місцевого люду живе з контрабанди. По-друге: тамтешня влада та правоохоронні органи або не мають авторитету, щоби дати відсіч цьому ганебному явищу, або самі по вуха замазані у «процесі». По-третє, серйозний вплив на ситуацію в регіоні мають кримінальні авторитети, яким вдалося створити там справжній «спрут»: взаємопроникнення влади та криміналу. По-четверте, порівняно з іншими регіонами України, повільний розвиток інститутів громадянського суспільства на Закарпатті. Звідси – пасивність населення. Додайте до цього те, що Закарпаття – прикордонний регіон, який межує відразу з 4 країнами. Усе це разом створює благодатний ґрунт для того, щоби там з`явилися «робін гуди» з автоматами…
Усі ці «закарпатські» проблеми в такому вигляді чужі для Черкащини. До кордону далеко, через це з контрабандою маємо інші «відносини». Керівництво правоохоронних органів і прокуратури рішуче оновлюється. Кримінал зовсім не почувається так безкарно.
А в тому, що з розвитком громадянського суспільства на Черкащині все добре, свідчить абсолютно вільна та нічим не скута діяльність того ж регіонального лідера «Відродження»… Проте запевняю: ніхто у владі не спочиває на лаврах через вигідне географічне розташування Черкащини. Через бої на Сході всім нам треба бути надзвичайно пильними. І хоча іноді декому дуже хочеться, щоби на Черкащині «рвонуло», ми разом із правоохоронцями докладаємо всіх зусиль, щоби ситуація залишалася контрольованою.
Пам’ятаймо: історія перемог – це історія об’єднання, а історія поразок – це історія розбрату. Тому єднаймося зарази спільної справи – розвитку Черкащини зокрема та України загалом, її спокою та незалежності.
P.S. Бажаю успіху Геннадію Москалю на новому «фронті». Бойовий генерал, «гроза» сепаратистів тепер боротиметься із контрабандистами

Статті від автора

2 коментарів

Залишити відповідь

  • Закарпатські проблеми дійсно чужі для Черкащини,в цьому з Юрієм Ткаченком можна погодитись.Але ми маємо багато своїх не менш небезпечних явищ,які є неприйнятними для суспільства.Революція гідності робилася не длятого,щоб в черкаській владі знову процвітали корупціонери та хабарники,лже вчені та просто неучі.Даценко багато в чому правий.

  • Погоджуюся із Юрієм Олеговичем! На місці Даценка будь-якій порядній людині було би соромно поміж люди виходити! Перейти до регіоналів і ще щось продовжувати розказувати іншим! Ганьба