Черкаси та Сміла – найбільші боржники області по виплаті зарплати

16.05.2016, 11:00

На координаційній нараді в ОДА звітували про погашення заборгованості заробітної плати на території області. Найбільшими боржниками по економічно активних підприємствах є місто Черкаси та Сміла. 

– З початку року було проведено 4 засідання комісій. З обласної державної адміністрації до правоохоронних та центральних органів виконавчої влади було направлено 11 листів. Управлінням держпраці в області з початку цього року проведено 44 перевірки на 40-ка підприємствах, що використовують найману працю. За результатами перевірок надіслано 6 матеріалів до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної відповідальності за ознаками злочину, передбаченого статтею 172-173 ККУ. У результаті проведених перевірок погашено 3,8 мільйона  боргу працівникам області. Розірвано контракт із двома керівниками комунальних підприємств та одним – державним, – повідомив під час доповіді на координаційній нараді заступник директора департаменту соціального захисту населення Олег Шевчук.

Згідно статистичних даних, станом на 1 квітня заборгованість збільшена з початку року на майже 4 мільйони, проте за оперативними даними на 15 травня сума боргу становила 21,2 мільйона. Порівняно із даними 1 січня загальна сума боргу зменшена на 2,9 мільйонів.

–  Наразі борги із виплати є у місті обласного значення та 10 районів області. Найбільшими боржниками є місто Сміла – 7,7 мільйона гривень, Черкаси – 6,1 мільйон, Черкаський, Уманський та Маньківський райони. На державні підприємства припадає 5,1 мільйона гривень, комунальні – т4,5 мільйони, підприємства інших форм власності – 11,6 мільйона гривень, – повідомив заступник.

Збільшено загальний борг з початку року в Смілі на 283 тисячі, у Маньківському – на 207 тисяч, у Городищенському – на 154. Зменшено борг у містах Черкаси – на 1,8 мільйона 215 тисяч гривень.

– Найбільший боржник по економічно активних підприємствах – це місто Черкаси. Борг складає 2,5 мільйона гривень. Це майже 64,2 % загального боргу економічно активних підприємств області. Також у містах Ватутіна, Сміла, Городищенський район. У структурі боргу значна частка – 2,7 мільйона гривень – припадає на підприємства комунальної форми власності. Борг з початку року на цих підприємствах збільшено на 167 тисяч гривень. Причинами цього збільшення є нарощення боргу із заробітної плати на КП “Черкасиелектротранс” на 415 тисяч та виникнення боргу на КП міста Сміла на суму 350 тисяч гривень, – розповів Шевчук.

Також він перерахував низку підприємств області, на яких вже погасили заборгованість із заробітної плати.

Очільник області після доповіді заслухав начальника Служби автомобільних доріг стосовно заборгованості по зарплаті. Юрій Нестенко повідомив, що підприємство не виплатило працівникам лише за квітень місяць та пообіцяв погасити цю заборгованість у кінці травня – на початку червня.

Також він заслухав заступника міського голови Сміли стосовно заходів для зменшення заборгованость. Після цього Юрій Ткаченко дав розпорядження надати перелік заходів щодо погашення заборгованості за підписом секретаря міськради, представників ОДА, для того, щоб побачити, яким чином у місті планують віддавати борги.

0 коментарів

Залишити відповідь