“ЧЕЛУАШ” намагаються витягнути з боргової ями

02.03.2016, 13:58

11224221_410455275808513_326131694913467091_n

Комунальне підприємство “ЧЕЛУАШ” тоне в боргах: державна виконавча служба вже приїздила вилучати техніку.

Як повідомляли нашому виданню в Управлінні державної виконавчої служби кілька днів тому, у КП «ЧЕЛУАШ» чекають оцінки близько 30 одиниць арештованої техніки:

– У «ЧЕЛУАШі» арештованої техніки близько 30 одиниць, яка чекає на оцінку. На рахунки КП «ЧЕЛУАШ» направляли платіжні вимоги про примусове списання коштів з рахунку. Тобто, якщо кошти потрапляють на рахунок, вони стягуються у повному обсязі, – повідомив начальник ДВС в Черкаській області Ярослав Фатенко.

На сьогоднішньому засіданні бюджетної комісії директор КП “ЧЕЛУАШ” Олександр Плюта заявив, що ситуацію з ДВС вдалося владнати – учора на їхній рахунок було перераховано останні 217 тисяч гривень.

– Ці борги тягнулися іще з 2013 року, коли “ЧЕЛУАШу” дали доручення терміново робити дороги зі словами “потім заплатимо”, – розповів директор департаменту житлово-комунального комплексу Андрій Наумчук.

Утім, окрім боргів перед ДВС, “ЧЕЛУАШ” має борг іще й перед податковою. Тримісячна заборгованість по заробітній платі через пеню перетворилась у півмільйонний борг.

Через збиткову роботу підприємства дехто депутатів на комісії взагалі засумнівався у необхідності роботи “ЧЕЛУАШу”. Плюта закликав обранців зберегти підприємство.

На засіданні також розглядалося питання купівлі для “ЧЕЛУАШу” нових грейдера та фрези. За словами Наумчука, якщо міська рада підтримає спрямування коштів на купівлю грейдера, вже в липні підприємство зможе його придбати.

Варто зазначити, що раніше кореспондент видання “ІнфоМІСТ” намагався дізнатися у представників влади, перед якими приватними структурами заборгував “ЧЕЛУАШ” та про які суми йдеться.

Зокрема, за коментарем ми зверталися до новопризначеного директора Олександра Плюти. Однак для спілкування із журналістами директор так і не знайшов п’яти хвилин. Сім дзвінків завершувалися словами “я вам передзвоню”, “якраз в магазині – передзвоню пізніше”, “заходжу в кабінет – через хвилину передзвоню”.

Міський голова Анатолій Бондаренко у інтерв’ю виданню “ІнфоМІСТ” заявив, що особисто готовий протистояти вилученню техніки. Мовляв, за необхідності першим стане на ворота.

– Жодної техніки з «ЧЕЛУАШа» ми не дамо вивезти. Державна виконавча служба вже приїжджала, щоб забрати рециклер за поданням кількох підприємців, зокрема й Бортника. Жодної одиниці техніки я не віддам. Коли за технікою приїдуть, я першим стану на ворота, – прокоментував ситуацію міський голова Анатолій Бондаренкою.

Приватний підприємець Андрій Бортник пояснив, за що його підприємству “ЧЕЛУАШ” заборгував 300 тис. грн.

– Кілька років тому, ще коли керував товариш Білоусов, потрібні були кошти на ремонт доріг перед 9 травня і ми перерахували кошти, поклали на розрахунковий рахунок “ЧЕЛУАШ”. Зробили це згідно договору фінансової допомоги з поверненням. Але не повернули, – говорить Бортник. – Ми писали листа виконавчій службі із проханням призупинити провадження щодо повернення боргу, аби не продавати техніку.

Він також зазначив, що питанням “ЧЕЛУАШа” займається новий заступник мера, який поки що проходить спецперевірку, Роман Буданцев. Однак від коментарів нашому виданню він відмовився.image (1)

Сам же колишній міський голова Віктор Білоусов, який обіймав посаду лише з травня 2013 року, зауважив, що за час його керівництва “ЧЕЛУАШ” не мав боргів. Саме він ініціював перевірку підприємства прокуратурою.

Комунальне підприємство “ЧЕЛУАШ” неодноразово світилось у скандалах.

Нещодавно під час обшуку в одному з приміщень підприємства, яке за твердженням керівництва здавалось в оренду, виявили стоси установчих документів на різні ТОВ та ПП з різними напрямками діяльності, копії паспортних даних громадян та 227 печаток, серед яких: печатки Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління юстиції в м. Києві, реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, Державної податкової інспекції м. Черкаси, печатка гербова паспорта України, печатка філії комерційного банку, печатки приватних нотаріусів, органів самоорганізації населення, громадських організацій, страхових компаній та кліше з підписами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Остерігайся жінки: як дві подруги багатіють за рахунок черкащан

Обшук вирішили здійснити за фактом розтрати бюджетних коштів в сумі майже 900 тис. грн., які спрямовувалися на виконання будівельно-монтажних робіт по встановленню зупинок громадського транспорту на вулицях міста Черкаси.

moiseev
Костянтин Моісєєв

Упродовж 2012-2013 років комунальне підприємство передало в оренду суб’єктам підприємницької діяльності  23 транспортних засоби.

Такі дії фактично позбавили комунальне підприємство матеріально-технічної можливості самостійно виконувати роботи з будівництва, ремонту та утримання вулиць і автомобільних доріг міста, а значить – здійснювати діяльність, передбачену статутом підприємства, та отримувати прибуток від її здійснення.

Цими ж службовими особами КП „ЧЕЛУАШ” допущено погіршення фінансового стану підприємства, що призвело до майже 400 тис. грн заборгованості з виплати заробітної плати за період із грудня 2012 по травень 2013 року, до збитковості підприємства.

У вересні 2013 року комунальним підприємством «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» очолив колишній головний інженер КП «Черкасиелектротранс» Олександр Нікіпєлов. Замінивши молодого Костянтина Моісєєва.

плюта
Олександр Плюта

У 2013 році тоді ще заступник міського голови Павло Карась висловлював думку, що підприємство доводять до банкрутства через хитрі схеми навмисне. На ринок Черкас пустили приватну компанію з надання цих послуг, яка й витіснила комунальників. На якій підставі приватника допустили до участі в тендері невідомо. Для обслуговування міських доріг у нового підприємства не вистачало власних ресурсів. Аби виконати зобов’язання перед містом – вже після тендеру – фірма арендувала спецтехніку в “ЧЕЛУАШу”. Саме ж КП без фінансування та роботи потонуло в боргах.

Як повідомляв “ІнфоМІСТ”, нещодовно підприємство також зазнало кадрових змін: директора Богдана Маслечка звільнили з посади. Натомість призначили смілянина Олександра Плюту, який раніше із 2007 по 2010 рік очолював Смілянське комунальне підприємство «Комунальник».

За півтора роки роботи на СКП «Комунальник» Олександр Плюта у 2011 році за умови стовідсоткового фінансування з міського бюджету зміг довести підприємство до збитків на загальну суму близько 300 тис. грн., а у 2012 до 780 тис.грн. У 2013 році за кошти міського бюджету недопродану та недокрадену техніку СКВП викупили для СКП. Але основна частина як рухомого так і не рухомого майна була втрачена, – йдеться на “Юровій Горі”.

0 коментарів

Залишити відповідь