Бондаренко “застукав на гарячому” керівника дитсадку

08.02.2016, 9:38

Міський голова Анатолій Бондаренко розповів про візит до дитячого садка №1. Його обурило, що в садочку збирають додаткові кошти із батьків, адже міська рада передбачила 9 млн 700 тис грн на поточне утримання дошкільних навчальних закладів.

Про це він сказав під час вранішньої наради в мерії.

– Ми виділили кошти на поточне утримання шкіл. Я відвідав дитячий садок №1, де на дверях групи №4 переді мною завідуюча зірвала листок, де список батьків із сумами коштів. Якщо такі факти будуть знову виявлені, ми будемо ставити питання про відповідності займання посад. Якщо не виконуються рішення сесій Черкаської міськради… Навіщо ми тоді виділяли 9 млн 700 тис. грн на поточне утримання, – обурився міський голова.

У свою чергу начальник управління освіти та гуманітарної політики Марина Бакланова повідомила, що в п’ятницю була проведена нарада із керівниками дошкільних навчальних закладів.

– Також усім було роздане у друкованому вигляді розпорядження, щоб його бачили в кожному інформаційному куточку, – відповіла Бакланова.

Міського голову зацікавило, яким чином керівники садочків розподіляють для дітей фрукти:

– Одні замовляють яблука, інші лимони, то давайте це впорядкуємо з дієтологами, з фахівцями в цих галузях. Бо десь задоволені, а десь ні. Якщо я ще раз поїду в дитсадок і побачу ті списки, то скажіть, що поки я дійду до міської ради, щоб того завідуючого не було на роботі. Хіба це міський голова повинен контролювати, я не заперечую, мені це подобається, але навіщо тоді департаменти? Тож візьміть це все на замітку, – додав Бондаренко.

28 коментарів

Залишити відповідь

 • Пан Бондаренко, для Вас новина, що в дитсадках та школах збирають “добровільно-примусові” внески? Коли я не зміг вчасно здати такий внесок через те, що 5 місяців на роботі не платять зарплату (в державній установі), то мені заявили, “не можете платити внески – не водіть дітей в садок”!!!

 • Теж саме відбуваеться і у школах. Тим більше, що на колегіх ОДА у грудні 2015 були наведені дані про перевірку 8-ми шкіл м.Черкаси і виявлено нецільове використання БЮДЖЕТНИХ коштів. А про батьківські кошти нач. фінінспекції зазначила, що вони взагалі не обліковуються.

 • Вот так всегда. “Виділили кошти” это на бумажке. А попробуйте реально эти деньги получить на нужды садика. Вы поинтересуйтесь какие списки “недоліків” каждый год перед началом учебного года пишет комиссия: электронные весы, посуда нержавейка, отд.санузел для медпункта, крыша, крыльцо, канализация и пр. И эти недостатки нужно устранить. Не забывайте, что в сумму выделенных коштів входит зарплата работников, коммунальные и пр. платежи. Так что на сами нужды садика остаются гроши. Мы ходили в садик четыре года назад. Я была председателем родительского комитета садика и за каждую копейку был отчет, другое дело, что многих это не интересовало, им было интересней покричать и повозмущаться, а не подойти и узнать куда уходят деньги. Сломалась в садике стиральная машина столетней давности, запчастей уже нет. И вы думаете вам ее купят? Как бы не так. Потому, что на ваш садик выделена сумма, которую на вас смогут потратить в декабре. Ремонт крыши стоит 20 тыс.грн., а вам выделят 10. И так во всем. То же относится и к школам.
  У нас в садике, чтобы сэкономить деньги, воспитатели сами делали ремонты в группах. Родители, которые не могли сдавать деньги работали руками: кто-то подшивал шторы, кто-то стелил линолеум, кто-то ремонтировал шкафчики… а кто-то просто возмущался.
  Вместо того чтобы возмущаться станьте членом родительского комитета. А то на собрании никого не допросишься.

 • Неужели это такое открытие?! Чем садики обеспечены? Канцтовары сами покупаем, моющие средства тоже, и это добровольно-принудительно! Плюс ежегодно по 300-500 грн на посуду, на коврик, на игрушки, на окна и прочее-прочее! Ежемесячно по 30 грн. На что тогда выделяете вы деньги? Садик Винни-Пух.

 • В свій час моя дитина відвідувала д/с №1 Дитина відвідувала декілька д\с міста. Так цей д\с 1 був найкращим. Як по відношенню і вихованню дитини,по якості харчування. чистоті і благоустрою Вважаю, що спочатку треба дати кошти,а потім шукати винних. У нас, як завжди риба гниє з голови, а чистять її з хвоста.

 • Обурює низький рівень професіоналізму авторів, бажання “кинуть в народ” неперевірену інформацію, а саме ситуація яка сталась в ДНЗ №1, а фото міського голови з іншою завідуючою. Ганьба, достатньо вже фейків.

 • Шановний адміністратор, чому на фото завідувач ДНЗ № 54, хоча мова йде про ДНЗ № 1! Де ваш професіоналізм? Жах! Взяли перше ліпше фото?

  • На сайті Черкаської міської ради новина про відвідини міським головою двох дитячих садочків ілюструвалася фотографіями з одного садочка. Після того, як це було роз’яснено прес-службою мерії, фото було відразу змінено.

 • Я мама садочка 54 Пан Бондаренко був в нашому садку. Провівши що було зроблено в садочку. І стаття про наш садочок.мабуть помилково написали.

 • ми ходили записуватись в цей самий садочок (№1)!нам сказали,що благодійний внесок 1000 грн. Сказали,що не відомо на скільки підніметься поки моя дитина піде туди

 • в 90-й зайдите, много чего интересного – например принудительное навязывание фотографа с его ценами!!!!!

  • Пане Бондаренко, ви звичайно глазастий, що помiтили папiрець на дверях, але скажiть будь-лвска, ви не помiтили в якому станi в д/с #1 знаходиться тротуар чи фасад будiвлi, а перед тим як розповiдати скiльки мiльонiв видiлено на утримання дитсадкiв мiста, скажiть скiльки мiльйонiв видiлено на утримання мiськвиконкому.Пане мер, спустiтся на землю i дiзнайтеся скiльки реально коштуе утримання дитячого садочка.

 • Проверяли наш садик 54. И это просто написали что 1 садик деньги мы сдаем очень большие. Правильно сделали пускай подумает чем то заведующая. Спасибо Бондаренко что проверил 54 садик.

 • Наші діти відвідують цей дитячий садок. Збір коштів – це ініціатива батьків. Вихователі і завідуюча не мають до цього ніякого відношення. Ми це робимо для кращих умов перебування наших діток в садочку. Будуть виділятися кошти – ми будемо вдячні за підтримку. Ми на самперед хвилюємося за своїх діток. Тому не хочемо, щоб наші діти і їх здоров’я стали заручниками необдуманих рішень.

 • На днях в садку були батькiвськi збори з цього приводу.Замiсть,ранiше здаваних 40,тепер будуть здавати 20 грн. Ось так…

 • Дорогой и неуважаемый мер Бондаренко. Я Вам желаю лично чтобы Ваш ребенок от третьей заещданутой жены ходил в обычный садик с обычными детьми и ел, спал, ходит в туалет так же!!! Вот тогда Вы и увидите надо ли щдавать деньги или нет???!!!! Спуститесь на землю и разьясните что эти , выделенные деньги, – это и зарплата работников детских садов и удержание самих садиков. Да если бы родители не сдавали деньги, то уже все садики времен советского союза разделились бы!!! А зарплата воспитателей в 2000 грн и ответсвенность за каждого ребенка, да и в общем то город Черкассы – это увы Вас не волнует!! Вас волнует собсвенный иммидж и новый клип Вашей жены

  • А вы не задумывались, что родители так же, как вы, имеют такую же з/п, а на их попечении находятся двое детей, за которых, мало того, что в кассу платят деньги, ещё и должны вам платить “подъёмные” из своего кошелька??! Вам чётко было сказано: не собирайте деньги с родителей, на всё, вплоть до туалетной бумаги, выделяются деньги из бюджета. Так нет же, то 30, то 50 грн. ежемесячно! С каждого! И это – НОРМА??

 • Товариш Бондаренко. Може нам всім до вас приіхати з перевіркою і подивитись яку суму з міського бюджету ви виділили на своі особисті потреби?? Думаю вийде цікава арифметика:(

 • То,что творится в сАДике 60,вообще ни в какие рамки не входит.детей “выветривают” ,бьют,постоянные сдачи денег(в том числе и на подарки воспитателям и руководителю)я в родительском комитете,по этому и утверждаю так уверенно,анкеты с департамента пишутся реально,под диктовку воспитательницы,в соседней группе собирают на ремонт по 500 гривен,но не на кроватки которых не хватает,а неизвестно на что..хоть в группе 26детей,но за это не переживают т.к. воспитатели знают как сделать так,что б дети постоянно болели,и все это безнаказанно т.к у заведующей отличные связи и в прокуратуре( по ее словам ,сказанных в приватной беседе,одной из мамочек)….у нас в садике конвеер…ничего не докажешь,прикрылись со всех сторон!

 • Наталья, поверьте, эта отважная мама и не молчит, дай Бог, одна из дверей все же откроется, и виновные понесут справедливое наказание!

 • Добрый день! Просьба помочь разыскать в каком городе происходит прием доктора Овсянюка.
  После того как я проанализировала почти все отзывы в сети решила завезти племянника на лечение именно к Овсянюку. Тем более что он помог от этой проблемы трех очень дальних родственников.
  Нашла его сайт, однако контактов там не обнаружила.Сильно молю помочь отыскать адрес или, если таков есть, официальный сайт с контактными данными.
  Едем мы в Украину к Овсянюку аж из Новосибирска, хотелось бы предварительно записаться на прием, что бы не пролететь.
  Очень благодарю вас за помощь!

 • Вопрос: деньги выделили,где они? Туал.бумагу и т.д и т.п покупают родители и это факт , и это во всех садикаХ города!